Raport roczny BRE
Multimedialny raport roczny

Raport roczny w postaci elektronicznej nie jest zwykłą prezentacją multimedialną. To, co go wyróżnia, to duża ilość danych, wykresów, tabel w połączeniu z wymogiem absolutnej poprawności oraz nacisk na prestiżowy wygląd.

Aby sprostać wszystkim wymaganiom, został napisany dedykowany edytor do wprowadzania danych. Dzięki temu zyskaliśmy usprawnienie i lepszą organizację pracy (choćby podział kompetencji: koordynator danych nie musiał znać Flasha).

Interfejs i koncepcję graficzną oparto o kompozycje prostokątów, zmieniające proporcje w zależności od typu ekranu i prezentowanej treści, tworzące w ten sposób dynamiczne animacje i tranzycje. Dzięki temu Raport przybrał postać nowoczesnej i atrakcyjnej prezentacji, korespondującej z wizerunkiem, jaki kreował BRE BANK.

Na potrzeby tego projektu została wykonana specjalna sesja zdjęciowa: zaaranżowano codzienne sytuacje w siedzibie klienta i z udziałem jego pracowników. Dzięki temu zyskaliśmy wrażenie autentyczności oraz spójności. Uniknęliśmy też dyskomfortu napotkania takich samych zdjęć w innych publikacjach, czy reklamach, co z pewnością wpływa na wizerunek i wiarygodność klienta.

To był drugi tego typu projekt dla tego samego klienta. Poprzedni wydaliśmy na płytach CD formatu kart kredytowych, z wypukłymi napisami – forma jakże adekwatna dla sektora bankowego. Po raz kolejny udowodniliśmy, że MAD Multimedia to zespół do zadań specjalnych.