Winston Freedom eXperience 3D
Gra Virtual Reality

Polski oddział koncernu JTI zwrócił się do naszej agencji z nie lada wyzwaniem - stworzenia gry reklamowej (advergame) promującej markę Winston.

Główne cele gry

  • atrakcyjne promowanie nowej marki, budujące jej pozytywny wizerunek,
  • przekazanie celów kampanii wprowadzanej marki: m. in. wolność, niezależność, nowoczesność, radość, towarzyskość, witalność,
  • zapadnie w pamięci i zachęci do opowiedzenia o tym w gronie znajomych – marketing wirusowy,
  • skłonienie do wypełnienia formularza wyrażenia zgody z podaniem danych personalnych z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące branży wyrobów tytoniowych,
  • zachęcenie do kontaktu z hostessą - gra miała pojawiać się na publicznych imprezach i w klubach nocnych.

Aby przełamać niechęć do wypełniania długiego formularza trzeba było czegoś, co będzie odpowiednio dużym magnesem, postawienia na efekt WOW! Stąd też propozycja nowatorskiej advergame rodem z modnych w latach 90-tych filmów z elementami wirtualnej rzeczywistości. Atrybutami Virtual Reality (VR) są oczywiście świat w 3D, hełm oraz obsługa rękawicą VR.

Powstała w ten sposób nowatorska, wkraczająca w krainę science-fiction gra Winston Freeedom eXperience 3D. Sterowana rękawicą VR P5 Glove i wyświetlana w hełmie VR eMagin Z800 3D Visor z wyświetlaczami OLED, akcelerometrem i żyroskopem umożliwiającymi przełożenie ruchów głową gracza do wirtualnej przestrzeni oglądanej przez gracza dając wrażenie pełnego uczestnictwa w świecie 3D. Oprócz hełmu VR obraz gry jest wyświetlany na dużym ekranie telewizora LCD umożliwiając obserwowanie rozgrywki innym, wprowadzając element rywalizacji zespołowej.

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów w czasie 3 minutowego lotu – licznik z prawej strony ekranu wyświetla czas pozostały do zakończenia gry oraz zdobyte punkty. Punkty zdobywa się poprzez przelecenie przez wiszące w powietrzu bonusy. W zależności od kształtu bonusa przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, dwa typy bonusów, kula i sześcian. Obszar gry to 3 wyspy, z dużym miastem wielkości Manhattanu – mniejsza wysepka i wyspa z lotniskiem. Wszystkie trzy wyspy połączone są mostem. Bonusy umieszczone są w mieście wisząc nad ulicami na różnych wysokościach zmuszając do przelatywania z dużą prędkością wśród drapaczy chmur. Jest to niezwykle atrakcyjne i wprowadza element dużej dynamiki do gry. Jednocześnie dla osoby w hełmie VR uciekające z obszaru widzenia budynki i możliwość rozglądania się po terenie jest dużym wyzwaniem i robi wielkie wrażenie.

Wersje gry

Gra powstała w kilku wersjach:

  • wersja Virtual Reality – hełm VR eMagin Z800 3DVisor, rękawica VR – P5 Glove, bardzo wydajny laptop dla graczy - Toshiba Qosmio X300 13O,
  • wersja internetowa – obsługa z klawiatury, myszki i gamepada,
  • wersja tablet – bazująca na tablecie z 10” ekranem dotykowym oraz detekcją ruchu i przechyłów z wbudowanego żyrokompasu – sterowanie za pomocą przechyłów laptopa.

Specyfikacje

  • Technologia: Adobe Shockwave 3D, Adobe Director, Adobe Flash