Tajemnica 5 elementów
Gra fabularna

Gra "Tajemnica 5 Elementów" jest rozbudowaną grą fabularną typu point-and-click rozgrywającą się w scenerii biurowej. Powstała dla światowego producenta wody Eden Springs w kilku językach. Gra zawiera kilkadziesiąt dowcipnych dialogów i zadań / zagadek w atrakcyjnej scenerii z wieloma animowanymi bohaterami. Gracz ma do przejścia 3 poziomy gry, wewnątrz samej gry znajduje się dodatkowo mini gra typu Pacman oraz kalkulator nawodnienia. W fabułę gry świetnie wprowadza animacja wstępna w której główny bohater przeżywa koszmar budząc się w świecie, w którym zabrakło wody.

Na potrzeby gry został stworzony edytor i kreator dialogów z możliwościami tłumaczeń dialogów na wiele języków z zachowaniem wersji poszczególnych tekstów oraz procesem wielostopniowej weryfikacji i akceptacji tłumaczeń.

Fabuła gry

 • Dowiadujemy się o trwającej parę dni przerwie w dostawie wody w mieście. Awaria jest poważna, nikt nie zna na jej przyczyn. Jest środek, lata, upały – jest to szczególnie dotkliwe. Brak wody zaczyna bardzo doskwierać wszystkim mieszkańcom. Jeszcze chwila, a w mieście wybuchnie panika…
 • Idziemy do pracy. Pracujemy w domu aukcyjnym. Tam tematem dnia jest awaria (na szczęście w biurze mamy pod dostatkiem wody Eden) oraz konkurs na hasło wody EDEN.
 • Idziemy do magazynu po kolejną butlę wody (w dystrybutorze woda szybko „znika” z powodu braku wody w kranach). W magazynie odnajdujemy przypadkiem tajemne przejście.
 • Dostajemy się nim (system kanałów) do tajemniczych podziemi (grota, korytarz z przeszkodami do pokonania), w których odkrywamy Pierwotne Źródło Wody oraz pilnujących go 5 postaci. Budzimy je.
 • 5 postaci to 5 pradawnych guru, każdy z nich symbolizuje jedna wartość: Energię, Zdrowie, Koncentrację, Kreatywność i Równowagę. Harmonia pomiędzy tymi wartościami została zachwiana – Pierwotne Źródło wody wysycha. Guru swoją wiedzę przekazują nam poprzez fragmenty kamiennej tablicy ze rysunkami. Aby woda znów popłynęła w mieście musimy uruchomić mechanizm, w którym brakuje 5 elementów. Brakujące elementy to symbole pięciu prastarych postaci (guru):
  1. Energia – bateria;
  2. Zdrowie – woda;
  3. Równowaga – szalka;
  4. Koncentracja – lupa;
  5. Kreatywność – człowiek (jego myśl) – 5 elementem okazuje się nasz bohater.
 • Naszym zadaniem jest znalezienie elementów i uruchomienie mechanizmu wstrzymującego wodę.
 • Przedmioty, których potrzebujemy w czasie gry, możemy znaleźć w podziemiach oraz w naszym biurze. Pomagają nam w tym instrukcje i rysunki naskalne w podziemiach. Szukamy ich także u naszych kolegów i szefa.
 • Po odnalezieniu brakujących przedmiotów wracamy do podziemi, układamy brakujące rzeczy do machiny, uruchamiamy ją dzięki naszej kreatywności i woda znów może popłynąć w mieście.
 • Po powrocie do biura, pod dystrybutorem w holu, widzimy wszystkich pracowników – są zadowoleni, że woda już płynie. Niestety przez całe zamieszanie nie mogli wymyślić hasła na konkurs. Nasz bohater przekazuje informację o haśle, jakie widział na kamiennych tablicach w podziemiach, i które okazuje się wyśmienitym hasłem na konkurs! Wysyłamy je i okazuje się, że nasz zespół wygrał konkurs!